Μετάβαση στο περιεχόμενο
![](https://dimos-amfipolis.gr/wp-content/uploads/2021/02/131923054_426318255191425_8133764940044365580_o-225x300.jpg)
![](https://dimos-amfipolis.gr/wp-content/uploads/2021/02/131893714_426318248524759_4113015994654935898_o-225x300.jpg)
![](https://dimos-amfipolis.gr/wp-content/uploads/2021/02/131920441_426318185191432_8442859828950269529_o-225x300.jpg)
![](https://dimos-amfipolis.gr/wp-content/uploads/2021/02/131910024_426318315191419_8409236063248989137_o-225x300.jpg)
Ο Δήμος Αμφίπολης σε συνεργασία με την Δημοτική Κοινωφελή Επιχείρηση (ΔΗ.Κ.Ε.Δ.Α), υλοποίησε την προσφορά αγάπης προς το Ελληνικό Παιδικό Χωριό Φιλύρου Θεσσαλονίκης, σε παιδιά μοναχικά, ορφανά ,εγκαταλελειμμένα. Η κινητοποίηση του κόσμου στον Δήμο μας ήταν συγκλονιστική και τους οφείλουμε ένα μεγάλο ευχαριστώ, όπως επίσης να ευχαριστήσουμε και τους φορείς που συνέβαλαν σε αυτή την προσπάθειά μας: τις Τοπικές Κοινότητες, τους συλλόγους όπως επίσης τις επιχειρήσεις και τα φαρμακεία του Δήμου μας. Η αποστολή και η παράδοση των τροφίμων, φαρμάκων και άλλων υλικών πρώτης ανάγκης πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 19 – 12 -2020 από την Πρόεδρο της Δημοτικής Κοινωφελούς Επιχείρησης κα Καλακίδα Σωτηρία.
Scroll to Top
Scroll to Top