Έκκληση βοήθειας από το Ελληνικό Παιδικό Χωριό Φιλύρου Θεσσαλονίκης

Ο Δήμος Αμφίπολης σε συνεργασία με την Δημοτική Κοινωφελή Επιχείρηση (ΔΗ.Κ.Ε.Δ.Α), υλοποίησε την προσφορά αγάπης προς το Ελληνικό Παιδικό  Χωριό Φιλύρου  Θεσσαλονίκης, σε παιδιά μοναχικά, ορφανά ,εγκαταλελειμμένα. Η κινητοποίηση του κόσμου στον Δήμο μας ήταν συγκλονιστική και τους οφείλουμε ένα μεγάλο ευχαριστώ, όπως  επίσης να ευχαριστήσουμε και τους φορείς που συνέβαλαν σε αυτή την προσπάθειά μας: τις Τοπικές Κοινότητες, τους συλλόγους όπως επίσης τις επιχειρήσεις και τα φαρμακεία του Δήμου μας. Η αποστολή και η παράδοση των τροφίμων, φαρμάκων  και άλλων υλικών πρώτης ανάγκης πραγματοποιήθηκε  το Σάββατο 19 – 12 -2020  από την Πρόεδρο της Δημοτικής Κοινωφελούς Επιχείρησης κα Καλακίδα Σωτηρία.